Switch to English version

Menyy
  näita klasside kaupa:
  1. klassi komplekt
  üldõpetus
  eesti keel
  kirjandus
  inglise keel
  saksa keel
  itaalia keel
  prantsuse keel
  vene keel
  matemaatika
  loodusõpetus
  geograafia
  keemia
  füüsika
  bioloogia
  ajalugu, filosoofia
  inimeseõpetus
  ühiskonnaõpetus
  tööõpetus
  muusika
  kunstiõpetus
  sport
  ülddidaktika
  DIGIÕPIKUD
  LEIUNURK
         
 
 
Eesti õigekeel OTSAS!
 
 Aili Tarvo, Einar Kraut, Ene Liivaste
XI Klass
 
 
 
Lehekülgede arv: 256 lk
Värviskeem: 2 värvi
Formaat: 17 x 24
Köide: kõva kaas
Ilmumisinfo: Kordustrükk; ilmunud 2004
ISBN: 9985-0-0691-7
Kood: 3060

 

Õigekeelsusõpiku koostamise tingis eluline vajadus, sest hea väljendusoskus on tarvilik igale õpilasele, eriti abiturientidele, kes lõpueksameiks valmistuvad, aga ka teistele, kes mahukamaid kirjatöid koostavad. Ollakse hädas sellega, et pole kohta, kust kirjutatu õigekeelsust kontrollida. Reeglid on eri allikates hajali ja vajaliku leidmine tülikas ning võtab palju aega. Õpikus on püütud materjal esitada nii, et otsitu oleks kergesti kättesaadav ning et skeemid-tabelid aitaksid tabada kõige olulisemat.

Õpilastööd annavad tunnistust sellest, et on raskusi oma mõtete sõnastamisega ja ilmselt ei pöörata vajalikku tähelepanu lauseehitusele. Õpik sisaldab palju näiteid saamatust keelekasutusest, kõrvutab väära ja õiget ning viitab paralleel- ja valikuvõimalustele.

Esmakordselt on ulatuslikumalt käsitletud õigehääldust. Haritud inimese keeleoskus avaldub ka kõnekultuuris. Eeskätt on see õpiku osa vajalik kõigile avaliku elu tegelastele, diktoritele ning teistele, kes kõnelemisega leiba teenivad.

Raamatu koostamisel on kasutatud paljusid õigekeelsusallikaid, alates ÕS-ist ja Mati Erelti, Tiiu Erelti ning Kristiina Rossi „Eesti keele käsiraamatust” ja lõpetades keelekorraldajate otsuste ning soovitustega, mis on avaldatud ajakirjanduses. Seega on õpikus väga paljude keeleinimeste töövilja. Teisiti poleks koostamine olnud võimalik.

 
 
 

Lisaks: