Switch to English version

Menyy
  näita klasside kaupa:
  1. klassi komplekt
  üldõpetus
  eesti keel
  kirjandus
  inglise keel
  saksa keel
  itaalia keel
  prantsuse keel
  vene keel
  matemaatika
  loodusõpetus
  geograafia
  keemia
  füüsika
  bioloogia
  ajalugu, filosoofia
  inimeseõpetus
  ühiskonnaõpetus
  tööõpetus
  muusika
  kunstiõpetus
  sport
  ülddidaktika
  DIGIÕPIKUD
  LEIUNURK
         
 
 
Peegel 3. 9. klassi eesti keele õpik
 
 Helin Puksand, Reet Bobõlski, Margit Ross
IX Klass
 
 
 
Lehekülgede arv: 152 lk
Värviskeem: värviline
Formaat: 20,5 x 28
Köide: pehme kaas
Ilmumisinfo: Ilmunud 2016, parandatud trükk
ISBN: 9789985038314
Kood: 7597
Hind koolidele: 10.73 + 9% km = 11.7 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindus
Tartu esindus
Rahva Raamat
Apollox
 

Peegel 3 on uue õppekava eesmärkidest lähtuvalt koostatud 9. klassi eesti keele komplekt, mis koosneb õpikust, töövihikust ja kontrolltööde brošüürist. Kogu komplekt on eelmiste sama astme õpikutega sarnaselt A4 formaadis, mis võimaldab materjali ülevaatlikult ja nüüdisaegselt esitada.
Põhirõhk kooliastme viimases õpikus on varem õpitu kordamisel, eraldi peatükid on näiteks täheortograafial, kokku-lahkukirjutamisel, kirjavahemärgistamisel, suure-väikse algustähe õigekirjal. Suuremat tähelepanu pööratakse tuletamisele, võõrsõnade ja -nimede õigekirjale,
poolitamisele. Tekstiõpetuses pälvivad enim tähelepanu tarbe- ja teabetekstid, veebisuhtlus, tekstide stiil ja keeles kasutatavad kujundid. Olulisel kohal on teksti kirjutamise protsess, näiteks see, kuidas erineb tekstide ülesehitus tekstiliigist sõltuvalt ning kuidas kirjutada sidusat teksti.
Tähelepanu on pööratud ka pildile kui olulisele infokandjale.

Euroopa parima õpiku võistluse BESA (Best European Schoolbook Awards) kolmandas kategoorias ehk 12-aastastele ja vanematele lastele mõeldud õppekirjanduse seas saavutas teise koha Koolibri kirjastuse eesti keele õpik 9. klassile "Peegel" (autorid Reet Bobõlski, Helin Puksand, Margit Ross).
Õppematerjalide võistlus, mida organiseerivad EEPG (European Educational Publishers Group), Frankfurdi Raamatumess ja IARTEM (The International Association for Research on Textbooks and Educational Media), toimus sel aastal juba neljandat korda. Võistluse kutse saadetakse kõigile Euroopa õpikukirjastustele; raamatuid ja e-materjale hindab õppekirjanduse ekspertidest koosnev kaheksaliikmeline rahvusvaheline žürii.

NB! Õpikule sobivad Koolibri logoga läbipaistvad kilekaaned leiate SIIT.

 
 
 

Viited:

Lisaks: