Switch to English version

Menyy
  Esileht
  - Uus!
  - Plaanis
  - Ilmumas
  - Metoodilist
  Firmast
  - Esindused ja ladu
  - Kontakt
  - Tagasikaja
  POOD
  Õppekavad
  E-TELLIMINE
  KATALOOGID
  TELLIMISLEHED
  KURSUSED
         
 
 
Füüsika XI klassile. Optika
 
 Henn Voolaid
XI Klass
 
 
 
Lehekülgede arv: 112 lk
Värviskeem: värviline
Formaat: 16,5 x 23,5
Köide: pehme köide
Ilmumisinfo: Parandustega kordustrükk, ilmunud 2008
ISBN: 978-9985-0-2125-5
Kood: 4391
Hind koolidele: 5.57 + 9% km = 6.07 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindus
Tartu esindus
Rahva Raamat
Apollox
 

Käesolev õpik on otsene järg 8. klassi füüsikaõpiku osale „Optika ehk valgusõpetus”, kus tutvustati mõningaid valgusnähtusi. Siin süvendatakse olemasolevaid teadmisi optikast ning tutvutakse uute nähtuste ja nende rakendusega. Põhitähelepanu on pööratud valguse olemuse avamisele.
Õpikus tutvustatakse nii valguse laineteooria kui ka kvantteooria põhiseisukohti.
Õpiku materjal on esitatud kahes osas: mustas ja sinises kirjas. Mustas kirjas on toodud kursuse põhimaterjal, mis vastab riiklikule füüsika ainekavale. Sinises kirjas on esitatud kõik optika rakendused teaduses ja tehnikas ning muu täiendav materjal, mida võib kasutada valikuliselt, sest nende osade vahelejätmine ei riku kursuse terviklikkust ega takista põhimaterjali omandamist. Õpikus toodud lahendustega ülesanded ei ole enamasti tüüpülesanded, vaid on mõeldud õppematerjali täiendamiseks ja illustreerimiseks. Sobivat harjutusmaterjali võib leida jaotisest „Ülesanded”. Neist raskemad ja sellised, mille lahendamiseks on vaja teadmisi muudest füüsikakursustest, on tähistatud sinisega. Käesolevast trükist on mõned ebasobivad ülesanded välja jäetud ning sellepärast ei kattu alati õpiku ja Õpetajaraamatu ülesannete numbrid.
Jaotises „?” toodud küsimused on mõeldud eeskätt neile, kellel füüsika vastu tõsisem huvi. Optikakursuse olulisemad tulemused, nn põhivara, on toodud jaotises STOP.