Kirjastusest

Eesti vanimate ja suurimate kirjastuste sekka kuuluv Koolibri peab oma sünnipäevaks 8. märtsi 1991, mil Tallinna Linnavalitsus andis loa asutada õppekirjandust väljaandev aktsiaselts Koolibri. Sama aasta 27. märtsist on kirjastus Koolibri kantud äriregistrisse. Tegelikult ulatub meie tegevuse algus juba omaaegse suurkirjastuse Valgus päevadesse.

Miks valiti kirjastuse nimeks just Koolibri? Aktsiaseltsi asutajaid paelus linnukese tohutu mobiilsus: võimas süda lubab tal lennata üles-alla, edasi-tagasi ja koguni ühel kohal seista. Peamine põhjus on aga nimest ilmnev seos kooliga: Koolibri = kool + libri (ld k raamatud). Naljahambad on meie nime kasutanud ka kujul „kooliprii“.

Kirjastuse põhitegevus on algusest peale olnud õppekirjanduse väljaandmine nii üldhariduskoolidele kui ka koolieelsetele lasteasutustele. Õppekirjanduse autoritena esinevad mainekad ülikooliõppejõud ja teadlased ning kogenud õpetajad. Koolibri partner digitaalse õppekirjanduse vallas on Star Cloud OÜ, mille platvormil Opiq on saadaval kogu kirjastuse õppekirjandus.

Õppekirjanduse kõrval kirjastab Koolibri ka sõnaraamatuid, lasteraamatuid, teatme- ja aimekirjandust, nii originaal- kui ka tõlkekirjandust. Vastavalt oma sloganile „raamatud, mis harivad“ püüame valida õpetliku ivaga teoseid, mis muudaksid õpetajate ja õpilaste töö koolis huvitavamaks, kodutööde tegemise hõlpsamaks ning pakuksid lisaks ka veidi meelelahutust.

Väliskirjastustest on Koolibri teinud pikaajalist edukat koostööd rahvusvaheliselt tuntud firmadega nagu Dorling Kindersley, Usborne, Bonnier, Quarto, Lonely Planet, Nathan, White Star, Ravensburger, Coppenrath, HarperCollins, Random House jt, kuid olnud ka uute ja kiiresti arenenud kirjastuste nagu Nosy Crow ja Magic Cat esimeseks koostööpartneriks. Uute kontaktide hankimiseks ja tõlgitava kirjanduse leidmiseks külastame regulaarselt rahvusvahelisi raamatumesse Frankfurdis, Bolognas ja Londonis.

Koolibri nimega seostuvad raamatuhuviliste seas kindlasti Pettsoni ja Finduse raamatud, Dorling Kindersley reisijuhid ja keeleõppematerjalid, nimekad Soome autorid, Heljo Männi „Karu-aabits“, Pilvi Kula kooliks valmistumise õppematerjalid ning tänaseks hingusele läinud väärtkirjanduse sari „Ajavaim“.

Koostöös armastatud kunstnikega (Regina Lukk-Toompere, Kertu Sillaste, Gerda Märtens jt) välja antud teosed on korduvalt valitud Eesti kauneimate raamatute sekka.

Alates 1996 on Koolibri ainsa Eesti kirjastusena EEPG (European Educational Publishers Group) liige, mis on kirjastusel võimaldanud arendada õppekirjandust üleeuroopalisele kogemusele tuginedes. Koolibri õppevara on pälvinud mitmel korral kogu Euroopa kirjastustele avatud BELMA auhinna.