Ilmatsalu linnuretk (mäng)

Sisututvustus

Ilmatsalu linnuretke saavad mängida igas vanuses huvilised: täiskasvanud, noored ja lapsed alates 5. eluaastast. Eesmärk on lindudega tuttavaks saada ja nende maailma vastu huvi tekitada. Mängu stardikomplektis on 30 lindu käsitlevad kaardid.

Erinevas vanuses mängurahvas saab valida oma eelteadmistele vastava mängutaseme ja koos mängida, kuid samas võivad kõik alustada ka kõige lihtsamast tasemest ja nautida seda, kui hõlpus on linde lõpuks nii laulu, välimuse kui rahvapäraste nimede järgi ära tunda ning meelde jätta. Komplekti kuuluvate kaardipakkide abil avastate ka, kuidas linnud omavahel suhtlevad, mis juhib neid kaugete maade tagant eksimatult kodu leidma või millega on seotud nende tiivakuju ja lennukaar. Teadmised lauamängust kanduvad kohe ka loodusesse üle, sest linnufotod kaartidel on selgelt äratuntavad - fotode autoriks on tuntud loodusfotograaf Remo Savisaar.

Mängulaual on kujutatud Ilmatsalu linnumatkaraja geokaarti ja mängu teekonnaks on Ilmatsalus asuv Linnutee Rohelise klassi õpperada, mis on mängulauale kantud värviliste sõõrikestena. Selle raja alguses paikneb Ilmatsalu motell, kust linnuhuvilistel on varastel hommikutundidel tavaks minna linde kuulama/jälgima. Motell on mängu algus- ja lõpp-punkt. Linnuraja sõõrikesed tähistavad mängunuppude liikumissuunda ja sõõrikeste värv vastab küsimustele/ülesannetele sama värvi mängukaartidel. Mäng käib punktide peale ja eesmärk on läbida linnurada nii, et mängijad suudaksid lahendada ülesandeid nagu päris linnuhuvilised.

Linnumängu mängimist võib alustada kümne sulelisega, et need tuttavaks saaksid. Edasi võib lisada järgnevad kümme lindu ja kui needki on tuttavad, jälle järgnevad kümme. Spikrina võib kasutada mängu linnuloetelu ja linnumäärajat. Kuna mänguplats on kahepoolne, võib mängimiseks kasutada ka kiiremini ja kergemini mängitavat lauamängu varianti.

Miks just Ilmatsalu linnuretk? Ikka seetõttu, et see koht Tartumaal on üks Eesti sisemaa linnurohkemaid paiku ja linnuturistide lemmikuid. Loodetavasti suunduvad meiegi linnumängu mängijate jalad lõpuks Ilmatsalu Linnutee matkaradadele linde oma (binokli)silmaga kaema ja teadmisi testima.

22.84 €
tk
Koolibri kood 6899
Lehekülgede arv 250
Formaat 5 × 7 cm
Köide muu
ISBN 4741230011812
Ilmumisaeg 05.02.2014
Saadavus Tartu esinduses 1
Saadavus Koolibri e-poes >5

Vaata ka