Jacominus Gainsborough paremad päevad

Autor Rébecca Dautremer

Kunstnik Rébecca Dautremer

Tõlkija Indrek Koff

Sisututvustus

„Ükskord oli üks mees. Ta sündis, kosis ja suri. / Enam ma temast ei tea. Aga see oli üks mees!“ luuletas kord Faehlmann väärikas värsimõõdus. Jacominus Gainsborough võiks vabalt olla too mees, ainult et tal on nimi ja see on uhke, peale selle on ta juhtumisi jänes, ja veel niisugune, kes meenutab üsnagi Beatrix Potteri ilmakuulsat Peter Rabbitit. Igal ajal omad kombed.

Raamatus on kaksteist stseeni Jacominuse elust. Jacominus pole kõige suurem, julgem ega tugevam, kuid oma linka-lonka jalaga läheb ta südikalt läbi elu: unistab, võitleb, rõõmustab, heitub, saab isaks ja vanaisaks ja vanaks. Ühel kevadisel päeval tõdeb ta mandlipuu all helge rahuga, et tema väike armas elu on olnud kuhjaga elamist väärt, ja jääb magama.

Rébecca Dautremer on tuntud eeskätt raamatukunstnikuna, kelle eriliselt jõuliste, pilkupüüdvate piltidega raamatud on tuttavad ka eesti lastele. „Jacominus Gainsborough’ paremad päevad“ on tema esimene päris oma lasteraamat. Äratuntava kunstnikukäekirjaga, kuid ajatuid, kunstialbumi kaalu illustratsioone saadab võrdselt poeetiline tekst – või siis vastupidi.

Samavõrd väärika tõlke on teinud Indrek Koff.

Seda toodet ei saa hetkel veebist tellida, vabandame!
9.35 €
Koolibri kood 8922
Lehekülgede arv 48
Formaat 29 × 33 cm
Köide kõva kaas
ISBN 9789985046432
Ilmumisaeg 15.04.2021
Saadavus Tartu esinduses Puudub
Saadavus Koolibri e-poes Puudub

Seotud tooted