Marjakobar ja teisi seto muinasjutte

Autor Erna Normann , Herbert Tampere

Kunstnik Regina Lukk-Toompere

Sisututvustus

Uues kuues raamat rõõmustab taas rahvaluule- ja muinasjutusõpru. Seekord ilmestavad lugusid kunstnik Regina Lukk-Toompere kaunid joonistused. Tuntud folkloristide juba ammu koostatud kogumik annab üllatava ja kaasakiskuva pildi Eestimaa kaguservas asuva Setomaa omapärasest kultuurist. Setode juturepertuaar on lai, nende muinasjutuvestjad on ainest kogunud nii Eestist kui ka Venest ja teistest slaavi kultuuri maadest, aga on ka täiesti algupäraseid lugusid, näiteks nimijutt „Marjakobar” või „Söepuder” ning „Utekene ja hunt”.

Lood on kirja pandud eesti kirjakeeles, kuid seda on mõnusalt maitsestatud setokeelsete väljenditega. Vähetuntud sõnad on varustatud reaaluste seletustega.

Seto elust-olust inspireeritud poeetilised lood meelitavad lugejat eheda stiili, rütmistatud proosa ja rikkaliku sõnavaraga. Võlu lisavad värsijupid ja lauluviisid, samuti muinasjutu jutustamise tavadest kinnipidamine.

Meie rahvaluule on rikas, kaunis ja vaimukas, alati värske ja huvitav!

"Marjakobar ja teisi seto muinasjutte" valiti 2016. aastal 5 kauneima Eesti lasteraamatu hulka.

Žürii: Meisterlikult läbitöötatud ja vaimukad illustratsioonid. Soliidne klassika. Väärikas jätk varasematele kogumikele, mõjub endiselt efektsena. Mugav formaat. Hea maketi rütm.
Illustreerinud Regina Lukk-Toompere
Kujundus Kalle Toompere

 

15.21 €
tk
Koolibri kood 7151
Lehekülgede arv 232
Formaat 12 × 17 cm
Köide kõva kaas
ISBN 9789985034613
Ilmumisaeg 30.07.2015
Saadavus Tartu esinduses >5
Saadavus Koolibri e-poes >5