Eesti keeles ilmus esimene legendaarse B.B. Kingi värske elulooraamat - „Bluusikuningas B.B. King“

Riley B. King (1925–2015) sündis Mississippi osariigis Itta Bena linna lähedal valge taluniku Jim O’Reilly istanduses. Muusikasse armus poiss juba noores eas. Innustatuna oma nõo Bukka White’i kitarrist ning Blind Lemon Jeffersoni ja T-Bone Walkeri plaatidest õppis B.B. kitarri mängima ainulaadses meloodilises stiilis, millest sai tema kaubamärk. De Visé kirjeldab Riley teekonda Mississippi deltast Memphisesse ja sealt edasi kogu maailma – puuvillakorjajana alustanud noore mehe eneseleidmist muusikas ja kujunemist bluusikuningaks. Mitu põlvkonda muusikuid, alates Jimi Hendrixist, Eric Claptonist ja Carlos Santanast kuni The Edge’ini, on pidanud B.B.-d oma eeskujuks.

„Bluusikuningas B.B. King“ tutvustab muusiku elu tolleaegse maailma seaduste ja tõekspidamiste taustal. Kivistunud eelarvamuste ja lintšimise tunnistajaks olnud B.B. esines ligi kuuekümne aasta jooksul umbes üheksakümnes riigis ja andis viisteist tuhat kontserti – see oli omamoodi viis mineviku eest põgenemiseks.

Autor on intervjueerinud hulganisti B.B. Kingi siseringi inimesi – perekonda, bändiliikmeid, abilisi, mänedžere ja paljusid teisi, kelle mälestused rikastavad ja elavdavad selle Mississippi bluusititaani elulugu.
Kindlasti rõõmustavad lugejat rohked fotod autori enda, muusiku sõprade ja pereliikmete ning arhiivide kogudest, raamatu lõpus olev diskograafia, viited ja indeks.

Tähistamaks B.B. Kingi elu ja määratut panust muusikasse, võtavad bluusiaustajatest muusikud Rene Paul, Argo Toomel, Peep Kallas, Kaisa Ling ning kitarrist Vilho Meier ette ekskursiooni B.B. Kingi hiiglaslikku kataloogi, valides sealt nii kuulsamaid hitte kui tundmatuid haruldusi, nii rahva lemmikud kui kurioosume. Võttes eeskujuks B.B. Kingi kontserte, nagu de Visé neid raamatus kirjeldab, püüab B.B. King Thing manada klubisse Kivi Paber Käärid veidike elusat Bluusikuninga vaimu. Raamatuesitlus ja kontsert toimub 1. novemril kell 20.