Ilmus Tarmu Kurmi romaan „Tinnitus. DJ on jumal on DJ”

Poole sajandi eest korraldati Eestis esimesed diskod. Kaks aastakümmet hiljem sai uus diskobuum peadpööritava hoo sisse. 1990ndate alguses oli diskor direktorist mõjukam ja diktorist tuntum – sellele aitas kaasa uskumatu populaarsuse saavutanud vabariigi esimene eraraadiojaam. Raamatu peategelase Maariuse ambitsioon diskoriks saada oli toona suurem kui elu. Tookord tundus kõik võimalik. Kõik oligi võimalik.

Nii nagu DJ valib muusikat eri ajastustest ja sulandab need üheks tervikuks, näidatakse raamatus nii noort kui ka vana Maariust. Tänaseks päevaks on mehest elurõõm välja voolanud, ta vaevleb rusuva üksilduse, pakitseva songa, undav-kohiseva tinnituse ja muude hädade küüsis ning on löönud käega peaaegu kõigele. Kolmas tegevusliin on esitatud Maariuse isa ja ema kirjavahetusena enne peategelase sündi. Need meenutused nihutavad omakorda romaani tegevustiku nii ajalisi kui ka geograafilisi piire, jõudes muuhulgas nii Ukrainasse kui ka Kuuba saarele.

„Tinnitus. DJ on jumal on DJ“ on Tarmu Kurmi teine raamat. Debüütteos „Kahe matuse vahel“ ilmus 2022. aasta kevadel.

Raamatu esitlus toimub 1. detsembril kell 17 Tartu Kaubamaja Apollos. Esitlust juhib filmistsenarist, saatejuht ja endine DJ Klaidi Klein. Kõik huvilised on väga oodatud!