AB mudilastele

Autor Vilma Parbo

Kunstnik Lilian Härm

Sisututvustus

Suur hulk praegusaja vanavanemaid on lugema õppinud sinise põiki formaadis aabitsa järgi, mille kaanel olid väikesed lapsed ning silmapaistvalt suured tähed A ja B. See oli Vilma Parbo „AB mudilastele“ Lilian Härma võluvalt moodsate, äratuntavalt 1960ndate-hõnguliste piltidega.
Suur hulk praegusaja vanavanemaid on lugema õppinud sinise põiki formaadis aabitsa järgi, mille kaanel olid väikesed lapsed ning silmapaistvalt suured tähed A ja B. See oli Vilma Parbo „AB mudilastele" Lilian Härma võluvalt moodsate, äratuntavalt 1960ndate-hõnguliste piltidega.

Aabitsa esmatrükist on möödunud üle poole sajandi, aga lugema õppimise raamatuna pole see kaugeltki aegunud, vastupidi, see on raamat, mis lapse tõesti lugema õpetab. Kõigepealt tehakse tutvust suurtähtedega, õpitakse tähepaaride-kolmikute kaupa veerima, aegamööda sõnad pikenevad ning samm-sammult jõutakse lausete ja väiksemate tekstiplokkideni. Kasutatud on rütmi ja riimi, mis vahepealsetel kümnenditel on metoodikas tagaplaanile jäänud, kuid mis igale väiksele lapsele väga meeldib ja teda lugema õppimisel toetab. Tegeldakse ka numbritega 1–10 ja õpitakse 10 piires arvutama.

Raamat on mõeldud 4–6-aastastele lastele

• tähepildiga tutvumiseks;

• jutustamisoskuse arendamiseks;

• kõnes häälikute eristamiseks ja õigeks hääldamiseks;

• lugema õppimiseks;

• arvude ja numbritega tutvumiseks 1–10-ni;

• lugemise harjutamiseks.

„AB mudilastele" andis esimest korda välja kirjastus Valgus 1968. aastal. Raamatu uustrükk avaldatakse kirjastuse Koolibri 30. sünnipäeva puhul.

Illustreerinud Lilian Härm.

11.73 €
tk
Koolibri kood 8620
Lehekülgede arv 152
Formaat 15 × 21 cm
Köide kõva kaas
ISBN 9789985045749
Ilmumisaeg 17.02.2021
Saadavus Tartu esinduses >5
Saadavus Koolibri e-poes >5

Seotud tooted