Loov matemaatika. Kunstiprojekte lastele

Autor Karyn Tripp

Tõlkija Katrin Joala

Sisututvustus

Karyn Tripp mäletab kooliajast vaevalisi tunde matemaatikaga ja rõõmu kooli lõppedes – ei kunagi enam! Alles täiskasvanuna sai ta aru, kui väärtuslikud on matemaatika-alased teadmised ning kuidas neid oskusi igal pool vaja läheb. Kui kooliikka jõudsid järgemööda ka tema neli last ja hakkas sama virin, et matemaatika on raske ja igav, otsustas õpetajast ema Karyn tegutseda. Ta võttis lapsed koduõppele ning mõtles välja põnevaid ja loomingulisi viise, kuidas matemaatikat paremini õppida ja õpetada. Kõige lahedam oli matemaatikat ühendada kunstiga. See pakub käelist tegevust ja juurdlemist ning võimaldab matemaatika lausa mängleva kergusega selgeks saada.

Oma ideid jagab ta raamatus ka meiega. Siin esitletud rohkem kui 40 kunstiprojekti käsitlevad matemaatika mõisteid alates lihtsast liitmisest, lahutamisest, korrutamisest ja jagamisest ning lõpetades harilike murdude, protsendiarvutuste, geomeetriliste kujundite pindala ja kolmemõõtmeliste kujundite ruumala arvutamise, proportsiooni ja kuldlõike mõistega kunstis. Kõik saab selgeks mänguliselt ja tegevuse käigus. Oma matemaatikaülesannet on võimalik isegi küpsetada ja pärast ära süüa!

Karyn Tripp on ka õpetamisteemal blogijate rühma STEAM Kids Books liige. Rühm koondab insenere, õpetajaid, matemaatikanohikuid, kunstisõpru ja kirjanikke, kes on koostööna kirjutanud ja ise kirjastanud kolm raamatut.

10.23 €
tk
Koolibri kood 9110
Lehekülgede arv 112
Formaat 21 × 25 cm
Köide õmmeldud liimbrošüür
ISBN 9789985047811
Ilmumisaeg 10.02.2022
Saadavus Tartu esinduses 5
Saadavus Koolibri e-poes >5

Vaata ka