Mõmmisalu lood. Vana tamme sünnipäev

Autor Rachel Piercey

Kunstnik Freya Hartas

Tõlkija Riina Turi

Sisututvustus

Mõmmisalus toimetab igasugu olendeid: oravad, hirved, nirgid, hiired, tihased, ämblikud, sipelgad, konnad ja veel paljud-paljud teised, kes on juba „Metsarahva aastaringi“ raamatust tuttavad. Seekord jutustab Mõmm sellest, kuidas salus vana tammepuu sünnipäeva tähistati.
Põnevust jätkub raamatu igale lehepaarile: mis saladusi ja lugusid peidab mets? Suurelt pildilt tuleb lapsel üles leida rubriigis „Kes? Mis? Kus?“ nimetatud detail või väike stseen, milles osaleb keegi metsarahva seast. Iga pildi juures on luuletus, mis kirjeldab juubelisündmusi, alates ideest ja plaanidest kuni peo ja isegi koristuseni. Raamat on üles ehitatud aastaringile, iga aastaaja kohta on kaks-kolm lehepaari. Peale selle jagab raamatu lõpus huvitavat infot „Loodusrada“ ja antakse peokorraldamise näpunäiteid. 
Luuletaja Rachel Piercey ja kunstnik Freya Hartas on loonud raamatu, milles on imekspandava leidlikkusega lapsele atraktiivsesse vormi ühendatud ilu- ja aimekirjandus ning mida kannab aktuaalne loodushoiu idee. Eesti lugejani jõuab tekst Riina Turi samavõrd leidlikul vahendusel. 

11.45 €
tk
Koolibri kood 9339
Lehekülgede arv 32
Formaat 25 × 31 cm
Köide kõva kaas
ISBN 9789985051368
Ilmumisaeg 01.08.2023
Saadavus Tartu esinduses >5
Saadavus Koolibri e-poes >5

Vaata ka