Muusikamaa radadel. VII klassi muusikaõpik

Sisututvustus

7. klassi muusikaõpetuse õppekomplekt „Muusikamaa radadel” alustab III kooliastme sarja, mis järgib juba eelnevas kooliastmes välja kujunenud põhimõtteid: temaatiline ülesehitus, mitmekesine lauluvara, arutlema ärgitavad mõistulood, koostööd võimaldavad ülesanded.

7. klassi muusikaõpetuse õppekomplekt „Muusikamaa radadel” alustab III kooliastme sarja, mis järgib juba eelnevas kooliastmes välja kujunenud põhimõtteid: temaatiline ülesehitus, mitmekesine lauluvara, arutlema ärgitavad mõistulood, koostööd võimaldavad ülesanded. Õpiku materjal pakub võimalusi muusikaõpetuse lõimimiseks teiste õppeainetega ja muude valdkondadega, iseäranis kirjanduse ja kunstiga. Õpiku põhiteemad lähtuvad riiklikust õppekavast ning nende kaudu süvendatakse teadmisi Eesti rahva- ja kunstmuusikast, tutvutakse teiste maade – Itaalia, Prantsusmaa, Hispaania, Iisraeli, Brasiilia, Argentiina, Mehhiko, Jamaika – kultuuri- ja muusikapärandiga. Põhiteemade kõrval pööratakse tähelepanu õpilaste väärtushoiakute kujundamisele ja silmaringi avardamisele üldkasvatuslike teemade kaudu (nt „Igas päevas on midagi head“, „Armastusest sündinud muusika“, „Talletatud helid“).
Õpikusse on valitud nii tuntud laululoomingut kui ka nüüdisaegset repertuaari, mis on suunatud õpilaste mitmehäälse lauluoskuse edendamisele, toetub laulupeo traditsioonidele ja aitab kaasa nende säilimisele. Praktiliste tegevuste kaudu omandatakse uusi muusikateoreetilisi teadmisi, mida omakorda kinnistatakse aktiivselt musitseerides. Jätkub rütmi- ja plaatpillide kaasamine laulude saatepillidena, õpitakse kandle ja plokkflöödi uusi mänguvõtteid. Õpik võimaldab omandada kitarri ja ukulele akordide mänguoskust. Uue õppekomplekti autorid on Tallinna Ülikooli muusikaõpetuse didaktika õppejõud PhD Maia Muldma, Keila Kooli muusikaõpetaja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikaõpetuse didaktika õppejõud Kadi Härma ja Õismäe Gümnaasiumi muusikaõpetaja Koidu Ilmjärv.

"Muusikamaa radadel" on BELMA (Best European Learning Materials Awards) 2022. aasta võistlusel üks nominentidest.

15.41 €
tk
Koolibri kood 8724
Lehekülgede arv 176
Formaat 20 × 25 cm
Köide poolkõva köide
ISBN 9789985047859
Ilmumisaeg 03.01.2022
Saadavus Tartu esinduses >5
Saadavus Koolibri e-poes >5

Seotud tooted

Vaata ka