Piisavalt põhjuseid surra

Autor Morgan Audic

Tõlkija Madis Jürviste

Sisututvustus

Morgan Audici vapustav krimipõnevik paigutab sündmustiku lõhestatud Ukrainasse, kus on päevakorral relvakonfliktid, majanduse kokkuvarisemine ja looduskaitsjate jõupingutused naasta normaasusse.

Teos oli Prantsusmaal ilmudes suur menuk ning võitis auhinna Etoile 2019 du meilleur Polar ja Varssavi krimifestivali auhinna Golden Bullet 2021.

Morgan Audici vapustava krimipõneviku tegevus leiab aset Tšornobõlis, kus aastakümnete eest maha jäetud kummituslinnades ja saastatud metsas käib vilgas illegaalne tegevus. Keelutsoonis kratitakse metalli, rüüstatakse mahajäetud majapidamisi, tegeldakse kalapüügiga radioaktiivselt saastatud aladel, käib metsavargus ja narkoäri, korraldatakse retki adrenaliinisõltlastele. Nüüd aga leitakse siit võikalt moonutatud laip, ja siis järgmine. Ilmselt tegutseb nende õudustäratavate kulisside vahel jõhker sarimõrtsukas. Teda püüab tabada nii kohalik politsei kui ühe ohvri sugulaste palgatud detektiiv. Uurimine toob aina uusi põnevaid pöördeid, mis ei lase raamatut enne lõpplahendust käest panna.

26.25 €
tk
Koolibri kood 9440
Lehekülgede arv 408
Formaat 14 × 21 cm
Köide õmmeldud liimbrošüür
ISBN 9789985052174
Ilmumisaeg 30.10.2023
Saadavus Tartu esinduses 3
Saadavus Koolibri e-poes >5