Teadmiste entsüklopeedia. Planeet Maa

Autor Ühislooming

Tõlkija Katrin Joala

Sisututvustus

Suurepäraste ja infoküllaste illustratsioonidega teatmeteos avab kiht-kihilt meie koduplaneedi saladusi. Lisaks arvukatele põnevatele ja mõtlemapanevatele faktidele ning vaimustavatele fotodele Maa kõige erilisematest paikadest pakub raamat head ülevaadet paljudest teemadest: Maa tekkest ja siseehitusest tormide ja muude võimsate ilmanähtuste kujunemiseni.
Sisu jaguneb seitsmeks osaks. Esimene käsitleb Maa teket ja arengut, teine Maa ehitust ja kivimilist koostist. Kolmas ja neljas peatükk vaatlevad veeringet ja veekogusid ning Maa kliimat ja ilmanähtusi. Üksikasjalikult on selgitatud praeguste kliimamuutuste põhjusi ja tagajärgi. Viies peatükk tutvustab Maa eriilmelisi bioome arktilistest tundratest troopiliste vihmametsadeni. Kuues peatükk on pühendatud küsimustele, kuidas inimkond meie planeeti mõjutab ning mida saab ette võtta inimese kahjulike mõjude vähendamiseks. Raamatu lõpuosast leiab maailma riikide kaardi ning kaartide ja fotodega illustreeritud ülevaate mandritest ja maailmajagudest.
See raamat on suurepärane kingitus igaühele, kes soovib rohkem teada meie koduplaneedi toimimisest. Kooliõpilasele pakub see lisateadmisi loodusainetes õpitu juurde ning aitab seostada tervikuks loodusõpetuses, geograafias, bioloogias õpitut. 
27.45 €
tk
Koolibri kood 9400
Lehekülgede arv 208
Formaat 25 × 30 cm
Köide kõva kaas
ISBN 9789985051689
Ilmumisaeg 14.08.2023
Saadavus Tartu esinduses 4
Saadavus Koolibri e-poes >5

Seotud tooted

Vaata ka