Vaid sinu nimel. Aastad Soome presidendi abikaasana

Autor Jenni Haukio

Tõlkija Kadri Jaanits

Sisututvustus

Jenni Haukio oli kaksteist aastat Soome esileedi, seistes oma abikaasa Sauli Niinistö kõrval kodus ja välisreisidel, pidulikel dineedel ja Soome juubeliüritustel, valguses ja varjus. See roll tundub olevat kõigile nähtav, otsekui prožektorite valgusvihus ja meedia pideva tähelepanu all. Aga sellel elul on ka nähtamatu osa, mis koosneb tuhandetest pisikohustustest ja ettevalmistustest. Just see on lugeja jaoks põnev, eriti kui sellest kirjutab peategelane ise.

Raamatus „Vaid sinu nimelˮ räägib Jenni Haukio meile sellest, kuidas ta seda erilist perioodi oma elus tagantjärele näeb ja hindab, kirjeldades mitte ainult sündmusi ja üritusi, vaid oma mõtted ja tundeid. Enne presidentuuriaastaid oli Jenni Haukio töö seotud poliitika ja erakondliku tegevusega, lisaks oli ta tegev Turu raamatumessi korraldamisega, andnud välja mitu luulekogu, aga presidendiprouana kaitses koguni doktoritöö riigiteadustes ja sai emaks. Jenni Haukio on öelnud, et peab tööd Soome heaks ning oma positsiooni Vabariigi Presidendi abikaasana austavaks eesõiguseks. Ta kirjutab inimestest, keda on tänu sellele kohanud, avab presidendi abikaasa rolli tagamaid ning jutustab tööst talle kõige hingelähedasemate teemadega. Nende hulka kuuluvad loodus ja loomakaitse, laste ja noorte heaolu edendamine, lotade ja sõjaveteranide vaimse pärandi säilitamine ning soome kirjandus, kunst ja kultuuripärand. Tugevalt on tunda Jenni Haukio kiindumus luulesse, sest paljud pidulikud hetked saavad vürtsi juurde luuletsitaatidest. Siit saame lugeda ka katkendeid Haukio kõnedest ja pöördumistest, mis esitatud kas riiklikel üritustel või avaldatud ajakirjanduses.

Raamatut täiendavad pildid nende kaheteistkümne aastat tähthetkedest nii Soomes kui mujal. Nende hulgas on paraadportreesid ja esinduspilte, aga ka isiklikumaid klõpse Jenni Haukio kodusest fotokogust. Lähemalt tutvustatakse ka Soome presidendi ametiresidentse: kuulsat presidendipaleed Helsingi kesklinnas, Mäntyniemi villat ja Kultaranta suveresidentsi.

20.55 €
tk
Koolibri kood 9629
Lehekülgede arv 280
Formaat 14 × 21 cm
Köide kõva kaas
ISBN 9789985053591
Ilmumisaeg 23.05.2024
Saadavus Tartu esinduses 5
Saadavus Koolibri e-poes >5

Arvustused

Endine Soome esileedi meenutab: mul oli raske leppida avaliku huvi tungimisega sünnitushaiglani välja

katkend raamatust, 28.05.2024 | Loe lisa

Nädala Raamat - Jenni Haukio, "Vaid sinu nimel. Aastad Soome presidendi abikaasana" Kuku Raadios

Marek Strandberg, 10.06.2024 | Loe lisa