Selgusid 2022. aasta head laste- ja noorteraamatud

Koolibri väljaannetest said Hea lasteraamat 2022 austava tiitli kolm eelmisel aastal ilmunud raamatut: Kristi Kangilaski autoriraamat „Hea tunne“ ning tõlkeraamatutest Chris Naylor-Ballesterosi autoriraamat „Frank ja Bert“ (tõlkija Kadri Rahusaar) ja Deborah Hopkinsoni „Üksainus“ (tõlkija Jane Laumets, illustraator Chuck Groenink).

Žüriiliikme ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse kirjandusuurija Jaanika Palmi sõnul pani sellise väikese arvu teoste välja valimine suure hulga huvitavate ja ilusate laste- ja noorteraamatute seast žürii tõsiselt proovile. Lõplik valik sai tema arvates siiski mitmekesine ja kaunis ning võiks laste ja noorte kõrval pakkuda lugemis- ja vaatamiselamust ka täiskasvanuile. Varasemast enam õhutavad raamatud pöörama tähelepanu oma vaimsele heaolule, hindama kaaslast enda kõrval, väärtustama elukeskkonda ning vältima eelarvamusi, lisas Palm.

Tunnustus aitab lastel, lapsevanematel ja lastega töötavatel spetsialistidel orienteeruda uudiskirjanduses ja leida lugemisvarasse sisukad raamatud eakohaste illustratsioonidega.